valentka.sk
Valentka.sk

     Dlho som premýšľala, ako a o čom by som napísala svoj prvý článok na moju stránku, môj blog. Niekoľkokrát som začala aj skončila. Nie vždy preplnená hlava myšlienok, postrehov a zážitkov dokáže spracovať to či ono do čitateľnej formy. Nakoniec som sa rozhodla, že začnem od seba. Skúsim sa v krátkom článku predstaviť a ďalšie články budem venovať oným  postrehom, skúsenostiam, myšlienkam, či možno malým radám.

Za chvíľu budem čerstvá „40“ a normálne sa teším. Ja viem, znie to možno podivne, ale už niekoľkokrát som narazila na internete na články práve o štyridsiatničkach, že začali nový život s novou energiou. Tak prečo sa nezaradiť medzi ne ?! No ale späť ku mne.

     Niekedy som začínala svoje rána nahnevaná na celý svet už v posteli, kde po neznesiteľnom zazvonení budíka, chcela som prespať celý deň, bez rušenia. Namiesto toho ma čakal každodenný nacvičený kolobeh – raňajky pre staršieho syna a manžela, obliekanie (hlavne v zime to bolo psychicky náročné), každodenné zápasenie s odchodom do jaslí a potom beh do práce, ktorú síce milujete, ale máte nekompetentného šéfa, ktorý vám celý ten dobrý pocit nadmerne neguje. Odpracujete si svoje, vybavíte aj nemožné a potom opäť kolotoč s jasľami, nákupom, príchodom domov a pokračujete prípravou večere, či upratovaním a samozrejme niekedy aj prípravou do práce, pretože vám neposlali podklady k zajtrajšej porade alebo školeniu načas. Celých päť dní dookola. Ale to poznáme asi všetky, alebo s malými úpravami.

A tak podnikám, od teraz !

     Predtým ako som začala podnikať, bola som zamestnankyňou jednej banky, a naozaj čestne prehlasujem, že som svoju prácu milovala. Bytostne som svoju prácu milovala, prípravy školení, školenia samotné, kde bol vidieť progres alebo aj nie…tie nové tváre, ktoré očakávajú od nového zamestnávateľa tak veľa. Úžasní ľudia, úžasné osudy, ktoré ich k nám do banky priviedli. Na druhej strane ma bavilo školiť aj ich nadriadených, či nadriadených ich nadriadených. Poznanie ma v každom smere obohacuje a dokážem vydať potom zo seba to najlepšie, ALE… Ten môj šéf… škoda hovoriť, ale bol dôvodom na môj odchod aj moje druhé tehotenstvo. Tajne som dúfala, že keď sa vrátim z materskej dovolenky, už tam nebude. BOL.

     Našťastie ma ešte počas materskej dovolenky očarila spolupráca s firmou Eurona by Cerny. MLM som poznala a čiastočne venovala niekoľko rokov (AVON, ORIFLAME, predtým AMWAY), ale žiadna firma, žiadny výrobok a ani systém odmeňovania ma doteraz natoľko neoslovil. Doslova som sa zamilovala s prvým voňavým balíkom, ktorý som dostala domov.

     Eurona je pre mňa nielen obrovskou príležitosťou k finančnej nezávislosti, ale predovšetkým sa stáva životným poslaním. Na začiatku som síce nevedela, že je to niečo, čo chcem a budem robiť celý život, ale ako som postupne prenikala do zákulisia a poznávala nielen výrobky, ale aj ľudí, či filozofiu firmy, viem, že svoju cestu som našla. Nechcem už robiť pre niekoho, kto nie je kompetentný, nevie, nepozná a nechce spoznať ľudí, s ktorými pracuje. Chcem pracovať pre niekoho, koho mám rada, kto sa ku mne bude správať ako k človeku, dokáže ma relevantne ohodnotiť a zistila som, že to som vlastne JA. Chcem pracovať na svojich snoch a cieľoch, pretože odmenou mi bude spokojný a šťastný život. A to chcem.

Za každým úspechom hľadaj tvrdú drinu

     Začala som naozaj tvrdo pracovať na tom, aby som vedela všetko a niekedy aj viacej. Neustále sa vzdelávam a približujem sa k ďalším výzvam, vzdelávam sa, čítam rôzne knihy, aby som bola najlepšia. Aj preto som začala podnikať, mám veľký tím skvelých žien, ktoré sa chcú tiež osamostatniť a pracovať tak pre seba spolu s Euronou. Vybudovať si finančnú nezávislosť, pracovať z domu, byť k dispozícii deťom, keď ochorejú. Každú samozrejme motivuje niečo iné, niektorým stačí privyrobiť si k rodinnému rozpočtu, niektorým stačí dobrý pocit s naozaj kvalitných výrobkov. Ale všetky chceme jedno, realizovať sa, nájsť zmysel v tom, v čom robíme a plniť si svoje sny.

     Snažím sa priblížiť splnenie snov všetkým, ktorí prejavia záujem. Taká som, chcem, aby sme sa mali všetci na tejto planéte a počas tohto života naozaj šťastne.

Lenka